Nowoczesny i ekologiczny dom z drewna

Nowoczesny i ekologiczny dom z drewna

Zmieniające się trendy, coraz większa dbałość o środowisko naturalne i bardziej dynamiczny niż kiedyś styl życia nie pozostają bez znaczenia dla branży budowlanej. Osoby planujące budowę domu nie chcą już stawiać niezwykle drogich, emitujących sporo zanieczyszczeń domów wielopokoleniowych. Coraz większą popularnością cieszą znacznie tańsze, energooszczędne i mniejsze domy z drewna.

Dom skandynawski – oszczędność czasu i pieniędzy

Domy skandynawskie wznoszone w tak zwanej technologii budownictwa lekkiego, wykonywane są ze starannie przygotowanych i suszonych prefabrykatów z drewna. Aby wybudować swój dom w zacisznej, pozamiejskiej okolicy, nie musisz wiązać się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę. Powstające nie w kilka lat, a kilka miesięcy konstrukcje uzupełnione nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi są niezwykle tanie, zarówno na poziomie inwestycji, jak i eksploatacji. Co ważne, domy z ekologicznych prefabrykatów można w przyszłości rozbudowywać i dopasowywać do zmieniających się potrzeb.

Projekty, które zachwycają

Drewniane budownictwo kojarzy Ci się z góralskimi domkami z bali albo nieciekawymi, prostymi domkami norweskimi? Najwyższa pora przełamać ten stereotyp! Aby przekonać się, jak wielki potencjał tkwi w drewnianych domach, wystarczy przejrzeć katalog jednej z czołowych firm zajmującej się projektowaniem i budową budynków w technologii lekkiej. Minimalistyczne, energooszczędne bryły, rozbudowane domy parterowe z płaskim dachem i efektownymi przeszkleniami,  piętrowe domy z przemyślanym, wygodnym układem spełniającym oczekiwania dużych rodzin… Domy z drewna zaskakują swoją funkcjonalnością i dopracowaną estetyką. Co ważne, pod kątem wizualnym drewniane budynki w niczym nie różnią się od ich murowanych konkurentów.

#domy z prefabrykatów #nowoczesne budownictwo #nowoczesne domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie