Nowoczesny i tani dom – to możliwe?

Nowoczesny i tani dom – to możliwe?

Prace młodych architektów tworzących według zachodnich trendów zachwycają minimalistycznym designem. Proste bryły, liczne przeszklenia, jednokondygnacyjna budowa i ciekawa kolorystyka wyróżniają nowo powstałe budynki na tle standardowych domów wznoszonych według starych standardów. Mimo tego, że innowacje w budownictwie budzą zachwyt i rozbudzają pragnienia wszystkim, którzy mierzą się z budową własnych czterech ścian, to cena projektu i wykonania jeży włos na głowie. Czy marzenia muszą mieć tak wygórowaną cenę? Niekoniecznie!

Nowoczesność na każdą kieszeń

Budowa własnego domu wcale nie musi wiązać się z kredytami na niebotyczne kwoty i latami wyrzeczeń. W całej Europie z roku na rok wzrasta popyt na domy wznoszone metodą szkieletową. Podczas gdy na naszym rynku dopiero zapoznajemy się bliżej z domami z prefabrykatów, za zachodnią granicą budownictwo lekkie jest powszechnie obowiązującym standardem. Firmy budowlane wyspecjalizowane w budowie domów szkieletowych proponują bardzo ciekawe projekty budynków mieszkalnych, które wyglądem w niczym nie różnią się od domów murowanych. Jedyna zauważalna różnica to koszty – domy szkieletowe cechują się nie tylko bardzo niską kwotą inwestycji, ale również eksploatacji.

Drewniane innowacje

Solidne firmy budowlane realizują ciekawe projekty, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi współczesnego designu. Płaski dach, prosty, sześcienny kształt, panoramiczne okna, elewacja z modnymi, drewnianymi elementami to tylko część z licznych propozycji, jakie mają do zaoferowania architekci projektujący domy z drewna. Ponadto, nowoczesność tego typu domów wyraża się nie tylko w ciekawym wyglądzie, ale również w energooszczędnych, ekologicznych parametrach.

 

#budownictwo lekkie #domy drewniane całoroczne #domy z drewna #nowoczesne domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie