Piękny dom drewniany – interesująca propozycja i alternatywa!

Piękny dom drewniany – interesująca propozycja i alternatywa!

Wybudowanie własnego domu dawniej wiązało się z wieloletnią budową i zobowiązaniami finansowymi. Dzisiaj sprawy wyglądają zdecydowanie inaczej, głównie z powodu możliwości zakupienia gotowego domu od dewelopera lub też wybudowania domu w konstrukcji szkieletowej. Szczególnie ta ostatnia opcja staje się coraz popularniejsza w Polsce. Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Dom z drewna budowany na klasycznych fundamentach

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej oferowane są dzisiaj przez kilkadziesiąt firm w całej Polsce. Moda na ten rodzaj budownictwa zaczęła się kilka lat temu, kiedy okazało się, że domy drewniane są nie tylko znacznie tańsze w budowie, ale również wznoszone znaczne szybciej. W poszukiwaniu idealnych rozwiązań warto odwiedzić kilku producentów i dowiedzieć się więcej o samej technologii budowy takich domów. Czy dom z drewna zapewni nam spokój i komfort?

Jak budowane są domy drewniane?

Podstawą jest oczywiście projekt – te znajdziemy w firmach budowlanych. Klienci mogą wybierać pomiędzy klasycznymi bryłami z jaskółkami i tarasami oraz nowoczesnymi projektami, nawiązującymi do designu XXI wieku. Dodatkowo wiele domów posiada garaże lub podjazdy. Zdecydowana większość klientów decyduje się na domy piętrowe, w których liczba sypialni to zazwyczaj 3 lub więcej. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Proces wznoszenia domu drewnianego

Nie ma potrzeby oczekiwania na piękną pogodę – budowa domu z drewna może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie w roku. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są oczywiście fundamenty. Kolejno stawiany jest szkielet domu, ustawiane są ściany zewnętrze, kładziony jest dach. Kolejne etapie to drzwi i okna, instalowanie ocieplenia ścian wewnątrz oraz ich zamknięcie. Wcześniej przygotowywane są instalacje elektryczne.

#dom kanadyjski #domy drewniane #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie