Ponadczasowa uroda drewna

Ponadczasowa uroda drewna

Drewno to materiał, którego uroda okazuje się ponadczasowa. Przedmioty wykonane z drewna, architektura drewniana, rzeźby – wciąż nam się podobają, wciąż nas zachwycają. Nawet we współczesności, w której tak bardzo oddaliliśmy się od natury. Być może rzeczy zrobione z drewna to jeden ze sposobów na powrót (także w sensie symbolicznym) do przyrodniczego otoczenia. Do autentyzmu, który mają w sobie wszelkie naturalne materiały, jak drewno, rattan czy kamień. Dlatego oczarowanie drewnem jako komponentem naszej codzienności i ma także wymiar psychologiczny i terapeutyczny. Drewniane otoczenie pozytywnie nastraja do życia. Przypomina o tym, że czasami warto zamknąć komputer, wyłączyć komórkę, i pójść na spacer do lasu albo na łąkę.

Domy drewniane w technologii szkieletowej

Niewątpliwie wyrazem mody na drewno są domy wznoszone w technologii szkieletowej. Bazujące na osiągnięciach budownictwa skandynawskiego czy kanadyjskiego. Domy energooszczędne, wykorzystujące właściwości drewna. Ale też niezwykle piękne. Zwłaszcza gdy eksponują urodę drewna na elewacji. Niezwykle romantycznym przedłużeniem takiego drewnianego domku jest weranda zrobiona też z drewna. Coraz modniejszy element ogrodowo-domowych krajobrazów. Idealne miejsce do ustawienia mebli z drewna, podkreślających rustykalny charakter całości.

Meble drewniane

Drewno to niezwykle popularny element konstrukcyjny. Ale także dekoracyjny. Meble drewniane to przedmioty tradycyjne, ale często też bardzo nowoczesne, wręcz designerskie. Coraz chętniej umieszczamy je we wnętrzach. W salonach, w kuchniach, w sypialniach, eksponując ich walory dekoracyjne i artystyczne. Obok mebli drewnianych opierających się na klasycznym wzornictwie, mamy prawdziwie popisowe realizacje meblarskie. Regały przypominające kubistyczne układanki. Awangardowe stoliki. Półki, które wyglądają jak małe rzeźby. Drewno to materiał, który inspiruje na wiele sposobów.

#dom szkieletowy #domy drewniane #drewno #meble drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie