Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych

Eleganckie domy drewniane zdobywają serca Polaków – wielu z nas zakochało się w tych pięknych domkach, zapewniających komfort i wygodę. Jakie projekty domów drewnianych znajdziemy obecnie na rynku? Czy taki dom sprawdzi się w przypadku większej rodziny? Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Domy drewniane całoroczne prezentują się wyjątkowo korzystnie – wszystko za sprawą eleganckich projektów, tworzonych przez młodych i pomysłowych designerów. Podczas prac nad projektami muszą oni jednak pamiętać, że jedną z najważniejszych zalet takich domów jest ich wysoka termoizolacja. Okazuje się, że taki dom może znacząco zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie – to jeden z powodów, dla których osoby przygotowujące się do budowy domu wybierają właśnie ten rodzaj konstrukcji.

Dom drewniany – niższa cena, szybka budowa…

Z pewnością jedną z największych zalet tego rodzaju domów jest ich cena – koszt wybudowania domu w konstrukcji szkieletowej jest mniejszy o 30-40% od klasycznego domu murowanego. Taka oszczędność z pewnością będzie sporym ułatwieniem szczególnie dla osób zaciągających kredyty pod budowę domu. Dzięki mniejszej cenie samego domu możemy skupić się na dokładniejszym wykończeniu i aranżacji wnętrz.
Również czas budowy takiego domu będzie dla nas zaskakujący – to ok. 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy budynek ma zostać oddany w stanie surowym, czy pod klucz.

Skąd wziąć projekty domów drewnianych?

Projekty znajdziemy w topowych firmach zajmujących się nie tylko tworzeniem konstrukcji szkieletowych, ale i ich wznoszeniem. Wśród licznych propozycji z pewnością zachwycą nas domki parterowe z poddaszem, które zapewnią komfort i wygodę. Istotne jest również to, że projekty takich domków uwzględniają ich późniejsze modyfikacje. Możliwe jest rozbudowanie domu w późniejszych latach, oczywiście uwzględniając uwagi autora projektu.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie