Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie

Niekwestionowanym hitem na rynku usług budowlanych są domy szkieletowe. Ich największą zaletą są niskie koszty na poziomie inwestycji, a następnie eksploatacji. Co warto wiedzieć o drewnianych, całorocznych domach kanadyjskich? Sprawdź!

Z czego powstają domy kanadyjskie?

Cieszące się ogromną popularnością domy kanadyjskie powstają przede wszystkim z drewna. Podstawą budynku jest murowany fundament (jedyna część domu wykonana z cegieł), który jest oparciem dla konstrukcji wykonanej z drewnianych prefabrykatów. Gotowe części składają się ze starannie przygotowanych belek z czterostronnie struganego i suszonego komorowo surowca. Szkielet uzupełniany jest płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną.  Kolejnym etapem jest wykańczanie wnętrz oraz fasady. Decydując się na dom wznoszony w technologii lekkiej, inwestor może zaoszczędzić nawet 40% kwoty, jaką pochłonęłaby budowa tradycyjnego, murowanego domu.

Komfort zimą i latem

Dzięki nowoczesnej konstrukcji oraz zastosowaniu wysokiej jakości materiałów domy kanadyjskie cechują się bardzo dobrymi parametrami, wśród których szczególnie ważna jest izolacja termiczna. Domy kanadyjskie zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku. Co więcej, wysokość comiesięcznych rachunków za ogrzewanie może pozytywnie zaskoczyć!

Dom „pod klucz” w cztery miesiące

Własny dom gotowy w kilka miesięcy? Teraz to możliwe! Inwestorzy nie muszą czekać roku czy dwóch, aby zakończyć prace budowlane i wreszcie wprowadzić się do swojego domu. Realizacja projektów domów szkieletowych trwa średnio 3-4 miesięcy. Ze względu na brak tak zwanych „robót mokrych” prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku.

#budowa domu #całoroczne domy drewniane #dom kanadyjski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Z czego powstają domy kanadyjskie?