Spełnij swoje marzenie o niezależności

Spełnij swoje marzenie o niezależności

Kto z nas nie marzy o wyprowadzce z ciasnego mieszkania w bloku do swojego prywatnego, położonego na uboczu domku ukrytego wśród szumiących drzew? Znaczna część z nas już w przedbiegach rezygnuje z realizacji sielskiej wizji z obawy o wysokie koszty. Wbrew pozorom budowa całorocznego, ekologicznego domu o doskonałych parametrach nie jest zarezerwowana tylko dla najbogatszych.

Dom z drewna szansą na szczęście

Koszty budowy domu w dużej mierze zdeterminowane są przez użyte materiały i nakłady pracy. Faktem jest, że wzniesienie murowanego budynku może znacznie przewyższyć możliwości przeciętnego Kowalskiego. Jednak coraz popularniejsza metoda innowacyjnego budownictwa lekkiego otwiera większości z nas drzwi to całkiem innego, lepszego życia.

Domy z drewna budowane są z gotowych elementów (tak zwanych prefabrykatów) wykonanych z twardego, odpornego na uszkodzenia czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna. Drewniane elementy konstrukcyjne łączone są mocnymi gwoździami pierścieniowymi. Pomiędzy drewnianymi częściami znajdują się warstwy innych materiałów, między innymi płyty OSB, folia wiatroizolacyjna i wełna mineralna. Dom osadzony jest na murowanych fundamentach.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Rezygnując z murowanego domu na rzecz budynku z drewna, kilkukrotnie zmniejszasz ponoszone koszty. Domy skandynawskie są nie tylko tanie w budowie, ale również w utrzymaniu. Co ważne, ze względu na brak tak zwanych robót mokrych, realizacja projektu może ruszyć o dowolnej porze roku i nie trwa dłużej niż 4 miesiące. Na polskim rynku działa coraz więcej firm wyspecjalizowanych w budownictwie lekkim. W katalogach znajdziesz szeroki wybór projektów zaskakujących designerską formą.

#dom z drewna #dom z prefabrykatów #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie