Tani dom całoroczny – czy to możliwe?

Tani dom całoroczny – czy to możliwe?

Własny dom to dla większości z nas niedoścignione marzenie o prywatności, stabilizacji i prawdziwym, ciepłym domowym ognisku. W obawie o wysokie koszty, które przeważnie oznaczają konieczność zaciągania niebotycznych kredytów na dwadzieścia czy trzydzieści lat, rezygnujemy z pragnień i zadowalamy się niewielkim mieszkaniem w mieście. Czy szczęśliwe życie z dala od miejskiego zgiełku, własny taras i ogródek musi kosztować krocie? Niekoniecznie!

Zamiast cegieł i murów

Do Polski dociera coraz więcej trendów zza zachodniej granicy, również w dziedzinie budownictwa. Chcemy żyć coraz bardziej ekologicznie, oszczędnie i świadomie. Nowoczesne idee doskonale pozwalają wcielić w życie innowacyjne domy budowane techniką szkieletową. Tak zwane „budownictwo lekkie” coraz częściej wypiera tradycje formy budowania domów. Co sprawia, że wolne działki zajmowane są przez eleganckie budynki o drewnianej konstrukcji? Kluczowym czynnikiem jest cena. Inwestycja w dom kanadyjski jest nieporównywalnie niższa niż koszty, jakie trzeba ponieść, podejmując się budowy domu murowanego. Ale na cenie atuty domów szkieletowych się nie kończą! Decydując się na budowę domu szkieletowego, już po 2-4 miesiącach możemy zająć się meblowaniem, dekorowaniem wnętrza i aranżacją ogródka. Ponadto, zapewnienie optymalnej temperatury w domu nie wymaga dużych nakładów energii, przez co comiesięczne rachunki za ogrzewanie są zaskakująco niskie. Jeśli w przyszłości rodzina się powiększy albo uznamy, że przydałby się dodatkowy pokój lub słoneczna jadalnia, projekt zakłada możliwość bezproblemowej rozbudowy i modernizacji konstrukcji w taki sposób, aby dokładnie spełniała potrzeby domowników.

Na rynku działają obecnie firmy, które specjalizują się w budowie domów techniką szkieletową. Nowoczesne budynki zaskakują pięknym, designerskim wyglądem, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tradycyjnych, murowanych domów.

#dom całoroczny #domy szkieletowe #domy z drewna #tanie domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie