Tani dom na lata? To możliwe!

Tani dom na lata? To możliwe!

Budowa murowanego domu jest ogromną inwestycją. Z obawy o niebotyczne koszty często bez końca odkładamy w czasie decyzję o rozpoczęciu pracy lub całkowicie rezygnujemy z marzenia o swoich własnych, przytulnych czterech ścianach, zadowalając się ciasnym mieszkaniem na czwartym piętrze. Wbrew pozorom ograniczenia finansowe nie muszą być przeszkodą na drodze do realizacji marzenia o bezpieczeństwie, komforcie i niezależności. Odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku są domy szkieletowe – nowoczesne konstrukcje, które łączą w sobie bezwzględną jakość i niskie koszty budowy i eksploatacji.

Czym są domy szkieletowe?

Domy szkieletowe są konstrukcjami wznoszonymi z gotowych prefabrykatów wykonanych ze specjalnie przygotowanego, suszonego komorowo i czterostronnie struganego drewna. Oparciem dla drewnianego stelaża uzupełnionego płytami i materiałami izolacyjnymi jest murowany fundament.

Nowoczesne domy szkieletowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami. Ich budowa może ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku i trwa nie kilka lat, a zaledwie kilka miesięcy. Co ważne, aby zamieszkać w przytulnym, położonym na uboczu domu nie musisz już wiązać się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę. Koszty budowy drewnianego domu są kilkukrotnie niższe niż te, które generuje budowa budynku z cegieł.

Piętrowy czy parterowy?

Rosnące zainteresowanie domami szkieletowymi przekłada się na ofertę dostępną na rynku. W Polsce działają firmy wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego dostarczające ciekawe projekty. W katalogach czołowych wykonawców znajdziesz zarówno przestronne, piętrowe domy idealne dla wielopokoleniowej rodziny, jak i energooszczędne, parterowe bryły, które można postawić na bardzo wąskiej działce. Co ważne, na pierwszy rzut oka drewniane konstrukcje niczym nie różnią się od murowanych budynków.

 

#domy drewniane całoroczne #domy szkieletowe #domy z drewna #nowoczesne budownictwo

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie