Tanie domy drewniane

Tanie domy drewniane

Własny dom to dla Polaków przede wszystkim kwintesencja większej przestrzeni życiowej, możliwości powiększenia rodziny, założenia ogrodu. Własny dom to także większa prywatność. Obecnie coraz częściej osoby myślące o budowie domu wybierają tanie domy drewniane. Czy to dobre rozwiązanie?

Czy dom musi być drogi?

Budowa domu kojarzona jest przede wszystkim z olbrzymimi kosztami. Faktycznie – osoby decydujące się na ten rodzaj inwestycji muszą być przygotowane na to, że zmuszone będą do zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Obecnie niewiele osób jest w stanie uzbierać niezbędną sumę pieniędzy, aby chociaż postawić dom w stanie surowym. Tanie domy drewniane wydają się być ciekawą alternatywą – ich cena jest niższa o ok. 30-40%, przez co możliwe jest poczynienie olbrzymich oszczędności. Z pewnością niska cena zachęci również osoby, które do tej pory nie były przekonane do nowych technologii.

Czy tanie domy drewniane są odpowiednie na polskie warunki?

Zdecydowanie tak – ten typ budownictwa pochodzi z dalekiej Kanady i Skandynawii. Drewno stanowi tam jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Odpowiednio cięte, suszone i montowane potrafi zapewnić nam nie tylko stabilny dach nad głową, ale i doskonałą termoizolację. Domy kanadyjskie budowane były w Polsce już w latach 90. jednak przez nieznajomość technologii nierzadko wymagały one licznych poprawek. Obecnie w Polsce znajdziemy kilka topowych firm zajmujących się wyłącznie projektowaniem i wykonanie tego rodzaju budowli. Czym się charakteryzują?

Domy o doskonałej izolacji cieplnej, budowane w kilka miesięcy!

Z pewnością jedną z najważniejszych cech domu drewnianego jest fakt, że jego budowa trwa kilka miesięcy, a nie – jak w przypadku domu murowanego – kilka lat. W czasie od 2 do 4 miesięcy otrzymamy dom w stanie surowym lub też pod klucz. Istotnym elementem są również możliwości termoizolacyjne – dzięki nim w przyszłości znacząco obniżymy rachunki za ogrzewanie domów.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie