Trendy w budownictwie

Trendy w budownictwie

Coraz większa rzesza Polaków woli zamienić niewielkie mieszkanie na własnym dom. Nowoczesne rozwiązania na rynku usług budowlanych sprawiły, że wybudowanie domu jednorodzinnego nie jest już tylko mrzonką, która na zawsze pozostanie w strefie marzeń. Jakie trendy w budownictwie sprawiają, że własny dom  jest w zasięgu możliwości każdego z nas?

Tanie budowanie

Wydawać by się mogło, że urzeczywistnienie marzeń o własnym, niewielkim domku z tarasem i ogródkiem musi wiązać się z koniecznością zaciągnięcia w banku pożyczek opiewających na horrendalnie wysokie kwoty, które będziemy musieli spłacać przez kolejnych dwadzieścia pięć lat. Nic bardziej mylnego! Puste działki coraz częściej zapełniają się nie wielkimi, murowanymi budynkami, ale lekkimi domkami wznoszonymi w konstrukcji szkieletowej. Koszty budowy tego typu domu są nieporównywalnie niższe niż w przypadku podjęcia się postawienia murowanej, tradycyjnej budowli. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom coraz więcej z nas może pozwolić sobie na swobodę posiadania kawałka własnej przestrzeni w naturalnym, zacisznym otoczeniu.

Oszczędność i ekologia

Żyjemy coraz bardziej świadomie. Troska o środowisko naturalne widoczna jest w wielu dziedzinach życia. Budownictwo nie wyłamuje się z tej reguły! Moda na ekologiczne, szkieletowe domy szturmem opanowała najpierw Skandynawię, a teraz nasze rodzime podwórko. Domy skandynawskie zapewniają mieszkańcom wysoki komfort cieplny przy  bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię. Nowoczesne standardy w budownictwie pozytywnie wpływają nie tylko na środowisko naturalne, ale również na nasz portfel – szybko okaże się, że comiesięczne rachunki są zaskakująco niskie!

 

 

#domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna #ekologiczne domy #tanie domy z drewna #trendy w budownictwie

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie