Twoja samotnia za miastem

Twoja samotnia za miastem

Mieszkańcy miast coraz chętniej opuszczają zatłoczone centra i szukają spokoju w cichych, niewielkich miejscowościach. Wymiana mieszkania w wieżowcu na swój własny, położony w ustronnej, zalesionej okolicy dom dla wielu z nas jest spełnieniem marzenia o niezależności i spokojniejszym, zdrowszym życiu. Wbrew pozorom, wizja własnego domu wcale nie musi być tylko mrzonką.

Tanie budowanie

Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą zasmakować życia w domu, a jednocześnie nie chcą wiązać się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę, jest budownictwo lekkie. Technologia budownictwa lekkiego przywędrowała do Polski ze Skandynawii. To właśnie północna część kontynentu jest kolebką drewnianych domów wznoszonych z gotowych elementów.

W Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają firmy specjalizujące się w budowaniu i projektowaniu domów z drewnianych prefabrykatów. I nic w tym dziwnego: nowoczesne budynki cieszą się ogromną popularnością. Tego typu konstrukcje są trwałe, energooszczędne i co najważniejsze – niedrogie. Zaskoczyć może fakt, że inwestycja w wysokiej klasy dom drewniany jest kilkukrotnie niższa niż budowa klasycznego, murowanego budynku. Co więcej, prace nad realizacją projektu mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku.

Domek z bali? Niekoniecznie!

Domy z drewna kojarzą Ci się z górskimi chatkami albo typową, skandynawską zabudową? Najwyższa pora zerwać ze stereotypami! W katalogach czołowych firm zajmujących się projektowaniem tego typu budynków znajdziesz nowoczesne domy, które pod kątem wizualnym niczym nie różnią się od tych murowanych. Parterowe, minimalistyczne bryły urozmaicone wielkoformatowymi przeszkleniami to tylko niewielka część z nich!

#dom z drewna #dom z prefabrykatów #nowoczesny dom

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie