W poszukiwaniu idealnego domku letniskowego

W poszukiwaniu idealnego domku letniskowego

Wiecznie zapracowani, zagonieni i zmęczeni tęsknimy za kontaktem z naturą i wolnością. Coraz większa rzesza osób mieszkających w zatłoczonych metropoliach szuka dla siebie schronienia poza miastem. Kupno działki i budowa niewielkiego domku letniskowego jest realizacją marzenia o posiadaniu swojej samotni, miejsca wycieszenia i relaksu. W jaki domek warto zainwestować?

Drewniany domek całoroczny

Planując budowę domku, który stanie się wakacyjną i weekendową bazą wypadową, warto odejść od konstrukcji przeznaczonych do użytku jedynie latem. Doskonałym sposobem na stworzenie funkcjonalnego miejsca, z którego będziesz mógł korzystać niezależnie od aury, nie ponosząc jednocześnie wysokich kosztów, jest inwestycja w dom szkieletowy – lekką konstrukcję składającą się z murowanego fundamentu oraz drewnianych ścian.

Dlaczego warto?

Domy wznoszone techniką szkieletową z roku na rok stają się  w Polsce popularniejsze. I nic w tym dziwnego: budownictwo lekkie jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego konsumenta, który chce mieszkać wygodnie, ekologicznie i tanio. Koszt budowy całorocznego domu z prefabrykatów jest kilkukrotnie niższy niż inwestycja w budynek murowany. Dzięki nowoczesnej technologii, eksploatacja drewnianych domów nie generuje dużych kosztów. Co ważne, z budową domu kanadyjskiego  czy norweskiego nie trzeba czekać na sprzyjające warunki pogodowe. Prace mogą ruszyć w dowolnym momencie roku, a dom będzie gotowy już po 4 miesiącach.

Wzrost popularności domów drewnianych przekłada się na ofertę rynkową. W katalogach firm wyspecjalizowanych w budownictwie lekkim znajdziesz szeroki wybór domów o różnorodnej konstrukcji i wyglądzie. Niezależnie od tego, czy chcesz wybudować duży, piętrowy budynek, czy niewielki domek na wąską działkę, możesz mieć pewność, że wśród dostępnych wariantów znajdziesz model skrojony na miarę Twoich potrzeb.

#całoroczne domy drewniane #dom letniskowy #dom z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie