W poszukiwaniu inspiracji na wymarzony dom

W poszukiwaniu inspiracji na wymarzony dom

Wybudowanie domu współcześnie nie wymaga wiele nakładów pracy – wystarczy posiadać odpowiedni kapitał. Wśród licznych możliwości zdecydowana większość wybiera kupno gotowego domu od dewelopera – taka opcja jest niestety bardzo droga. Alternatywą dla klasycznego budownictwa i bardzo wysokich cen są dzisiaj domy drewniane w konstrukcji szkieletowej. Dzięki nim nie tylko będziemy mieszkać bezpiecznie, ale i komfortowo. Jak to możliwe?

Dom z drewna i jego zalety

Domy drewniane znane są nam przede wszystkim ze skandynawskich i kanadyjskich krajobrazów. Faktycznie, zastosowanie drewna w tych miejscach jest powszechne. Dodatkowo dom drewniany buduje się niezwykle szybko, co jest jego wielką zaletą. W Polsce moda na budowanie domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej stale rośnie – ich projekty i budowę zaproponują nam topowe firmy. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również na domy piętrowe. Możliwe jest wybudowanie domu o kubaturze nieprzekraczającej 65 metrów powierzchni użytkowej, jak i znacznie większego.

Jak budowany jest dom drewniany? Konieczne jest wylanie fundamentów i stworzenie konstrukcji drewnianej. W przypadku tego typu domów nie ma potrzeby oczekiwania na piękną pogodę – budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku. Elementem, który wymaga wyschnięcia, są fundamenty.

Ile czasu trwa wznoszenie domu z drewna i jakie są tego koszty?

Czas budowy uzależniony jest od samej firmy, jak również od tego w jakim stanie budowla ma być oddana w ręce inwestora. W przypadku domów w stanie surowym jest to czas od 2 do 4 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim dodaje się po ok. 8 miesiącach. Wiele firm zaoferuje inwestorom także profesjonalne wykończenie domu.

#całoroczne domy drewniane #domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie