Własny dom w zasięgu Twoich możliwości

Własny dom w zasięgu Twoich możliwości

Jeszcze do niedawna budowa domu była życiową inwestycją i wiązała się z koniecznością zadłużenia się w banku na niebotyczną kwotę. Ciągnąca się przez 20-30 lat spłata kredytu, multum formalności i wysokie koszty utrzymania domu skutecznie zniechęcały do postawienia swoich własnych czterech ścian. Dzisiaj sytuacja na rynku budowlanym wygląda zupełnie inaczej i coraz większa rzesza Polaków inwestuje nie w mieszkanie, a właśnie we własny dom. Dlaczego?

Zachodnie trendy w Polsce

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej, chętnie zmieniamy miejsce zamieszkania, nasze wybory często podyktowane są troską o środowisko. Doceniamy naturalne rozwiązania, masowo opuszczamy centra miast, aby osiąść z rodziną na zielonych przedmieściach. Firmy budowlane znalazły sposób, aby elastycznie dopasować się do zmieniającej się sytuacji na rynku – domy szkieletowe!

Głównym budulcem nowoczesnych domów szkieletowych jest specjalnie przygotowane, wysokiej jakości drewno, z którego tworzy się gotowe elementy konstrukcyjne. Wbrew powszechnym opiniom, domy szkieletowe w niczym nie przypominają górskich chatek z bali czy domków holenderskich. Wręcz przeciwnie – w katalogach topowych firm zajmujących się projektowaniem i budową tego typu budynków znajdziemy niezwykle efektowne, modne i energooszczędne bryły, które doskonale wpisują się w architektoniczne trendy.

Dlaczego warto?

Domy wznoszone według standardów tak zwanego budownictwa lekkiego z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. I nic w tym dziwnego! Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na ogromne zainteresowanie domami szkieletowymi jest cena. Inwestycja w dom kanadyjski jest nieporównywalnie niższa niż koszty, jakie trzeba ponieść, podejmując się budowy domu tradycyjnymi metodami. Ponadto, nie musimy czekać latami, żeby wreszcie wprowadzić się do własnych czterech ścian  – budowa domu z prefabrykatów trwa zaledwie 2-4 miesięcy! Co więcej, nowoczesne domy drewniane są ekologiczne i tanie w eksploatacji oraz można dowolnie rozbudowywać je w przyszłości.

 

#budowa domu #budownictwo lekkie #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie