Własny dom zamiast nowego mieszkania? Dlaczego nie!

Własny dom zamiast nowego mieszkania? Dlaczego nie!

Twoje mieszkanie stało się za małe? Planujesz powiększenie rodziny, a co za tym idzie – potrzebujesz większej przestrzeni do życia? Zamiast szukać kolejnego mieszkania  z dodatkowym pokojem, warto rozważyć zakup domu. Dzięki rozwijającej się technologii budownictwa lekkiego realizacja marzenia o spokojnym życiu z dala od miejskiego szumu jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Co warto wiedzieć o drewnianych domach szkieletowych? Sprawdź!

Tanio, szybko, ekologicznie

Budownictwo lekkie wkroczyło na polski rynek w latach 90. ubiegłego wieku, jednak swój rozkwit przeżywa właśnie dzisiaj. Zwolennicy ekologicznych rozwiązań docenili ekonomiczne, stworzone z materiałów przyjaznych Matce Naturze budynki. Wbrew pozorom nowoczesne domy szkieletowe niewiele mają wspólnego z tradycyjnymi domkami, które bardziej niż z podmiejską scenerią kojarzą się z górską wsią. W katalogach znajdziesz ogrom ciekawych projektów, które pod kątem wizualnym niczym nie różnią się od murowanych konkurentów.

Domy szkieletowe są konstrukcjami całorocznymi. Nie powstają w przeciągu kilku lat, a jedynie kilku miesięcy. Jedynym murowanym elementem konstrukcyjnym jest fundament. Na nim stawiane są prefabrykowane ściany, które następnie uzupełnia się materiałami izolacyjnymi i płytami OSB. Domy drewniane generują bardzo niskie koszty, zarówno na poziomie inwestycji, jak i eksploatacji.

Współpracuj z najlepszymi

Wybierając podwykonawcę, który zrealizuje projekt domu na Twojej działce, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Aby mieć pewność, że budynek będzie spełniał rygorystyczne normy i będzie zbudowany z najwyższej jakości materiałów, współpracuj z firmą wyspecjalizowaną w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego. Cenione firmy świadczą kompleksowe usługi: dostarczają projekt, prowadzą własne tartaki, a finalnie oddają gotowy budynek w stanie surowym lub deweloperskim.

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom kanadyjski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie