Wybór projektu domu – czym się kierować?

Wybór projektu domu – czym się kierować?

Budowa własnego domu to życiowe przedsięwzięcie. Wybierając projekt, nie możesz pozwolić sobie na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania. Należy zwrócić uwagę nie tylko na design, ilość pomieszczeń i kondygnacji. Dom tworzy przede wszystkim szereg parametrów, które w przyszłości będą rzutować na komfort codziennego życia, wysokość rachunków i kwotę spłacanej pożyczki.

Wybór technologii

Jeszcze do niedawna naturalnym wyborem dla większości inwestorów była budowa murowanego domu. Dzisiaj coraz częściej odchodzimy od standardowych rozwiązań na rzecz modnego i nowoczesnego budownictwa lekkiego. Znakiem postępu na rynku budowlanym jest rozwój technologii szkieletowej, która pozwala budować szybko, tanio i bezproblemowo. Jednym elementem murowanym w całej konstrukcji domu kanadyjskiego jest fundament, dzięki czemu prace mogą ruszyć o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Niebagatelne znaczenie ma również czas budowy – nie trzeba czekać latami, aż wymarzony dom będzie gotowy. Do domu kanadyjskiego możemy wprowadzić się już po około 4 miesiącach od momentu rozpoczęcia budowy.

Koszty

Do największych zalet domów wznoszonych metodą szkieletową możemy zaliczyć cenę. Dzięki rewolucyjnej technologii, wizja własnych czterech ścian staje się dla większości Polaków dużo bardziej przystępna. Nie trzeba wiązać się z bankiem pożyczką na trzydzieści  lat, aby cieszyć się prywatnością i ciepłem domowego ogniska w przytulnym, własnym domu.

Różnica widoczna jest nie tylko w nakładach inwestycyjnych, ale również w długofalowej perspektywie. Domy kanadyjskie charakteryzują się bardzo dobrą izolacją cieplną, dzięki czemu wysokość rachunków jest zaskakująco niska, a domownicy mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym.

#dom kanadyjski #dom z prefabrykatów #domy drewniane całoroczne #tanie domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie