Wygodny dom na wąską działkę – czy to możliwe?

Wygodny dom na wąską działkę – czy to możliwe?

Przeglądając katalogi z projektami nowoczesnych domów lub śledząc portale internetowe z ciekawostkami architektonicznymi, uwagę przyciągają duże, parterowe domy z modnymi przeszkleniami, betonowymi wstawkami i elewacjami z elementami drewna. Trudno oprzeć się wrażeniu, że aby postawić wymarzony dom, trzeba dysponować rozległymi połaciami ziemi. Czy na wąskiej działce może stanąć modny i funkcjonalny budynek?

Nowoczesne budownictwo lekkie

Jeśli dysponujesz działką o nietypowym, wąskim kształcie, musisz wybrać projekt, który dopasuje się do ograniczeń przestrzennych. Z pomocą przychodzi tak zwane budownictwo lekkie, a dokładniej – domy norweskie. Dobre firmy z sektora budowlanego posiadają w swojej ofercie ciekawe projekty domów norweskich powstających z gotowych elementów (tak zwanych prefabrykatów), które scala się w jedną konstrukcję. Nowoczesne domy norweskie designem i wykończeniem nie różnią się od budynków murowanych, wznoszonych tradycyjną metodą.

Dlaczego warto?

Domy drewniane projektowane w konstrukcji szkieletowej są kuszącą alternatywą dla murowanych domów dla każdego, kto nie chce przez kolejnych 25 lat spłacać kredytu na niebotyczną kwotę i nie chce czekać kilku lat, aby wprowadzić się do nowego gniazdka. Budowa domu norweskiego jest o około 30% tańsza niż wzniesienie murowanej konstrukcji, co czyni znaczącą różnicę dla budżetu. Zaskakujący jest również czas realizacji projektu – już po 3 miesiącach możesz zacząć nowe życie we własnym, wymarzonym domu. Co więcej, budownictwo lekkie to nie tylko niskie koszty inwestycji i błyskawiczny czas budowy. Dzięki dobrym parametrom cieplnym comiesięczne rachunki za ogrzewanie będą zaskakująco niskie, co w perspektywie długofalowej pomoże poczynić spore oszczędności.

 

 

 

 

#dom drewniany #dom kanadyjski #dom na wąską działkę #dom norweski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie