Wymarzony dom blisko natury

Wymarzony dom blisko natury

Własny dom z ogrodem jest dla wielu z nas kwintesencją szczęścia – oczami wyobraźni widzimy w nim siebie i swoich bliskich. Wybudowanie takiego domu jest wprawdzie dzisiaj łatwiejsze niż 20-30 lat temu, jednak musimy być świadomi, że koszty mogą być olbrzymie. Na szczęście mamy kilka alternatyw dla klasycznych domów murowanych – alternatyw, które okażą się znacznie tańsze!

Dom w konstrukcji szkieletowej – wybuduj go w kilka miesięcy!

Wybudowanie domu w kilka miesięcy? Dzisiaj to możliwe. Wszystko za sprawą konstrukcji szkieletowych, które przywędrowały do nas aż ze Skandynawii. Zastosowanie drewna do stworzenia szkieletu domu oraz zrezygnowanie z cegieł pozwoli znacząco ograniczyć koszty. Dom w konstrukcji szkieletowej to kwintesencja nowoczesności i powrotu do natury. Co warto wiedzieć o takich domach?

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej faktycznie budowane są w kilka miesięcy. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna i faktu, że jedynym elementem wymagającym schnięcia w ich przypadku są fundamenty. Sama budowa może trwać od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – wszystko to za sprawą zastosowania drewna!

Jaki projekt wybrać?

Skąd wziąć projekt domu drewnianego? Projekt wraz z wykonaniem możemy kupić u jednej z topowych firm specjalizujących się w budowie takich domów. Istotne jest także to, że mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz projektów: domy jednorodzinne parterowe, domy z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe. Duża ilość z nich posiada garaże.

Jakie są zalety budowy domu z drewna?

Poza wspomnianą wcześniej szybkością postawienia takiej budowli liczą się przede wszystkim pieniądze. Producenci gwarantują, że możliwe jest oszczędzenie nawet do 35% w stosunku do ceny analogicznego domu murowanego. To naprawdę dużo!

#budowa domu #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie