Z czego powstają domy kanadyjskie?

Z czego powstają domy kanadyjskie?

Standardowe domy murowane mają poważnego konkurenta. Na pustych działkach w ekspresowym tempie przybywa domów kanadyjskich. Czym charakteryzują się konstrukcje cieszące się coraz większą popularnością? Sprawdź!

Własny dom w trzy miesiące

Głównym budulcem domów kanadyjskich jest drewno, a dokładniej – drewniane prefabrykaty. Starannie przygotowane części łączone są gwoźdźmi pierścieniowymi. Kolejnym etapem jest uzupełnienie szkieletu płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Dom osadzony jest na murowanym fundamencie zapewniającym konstrukcji pełną stabilność. Inwestor sam decyduje, w jakim stanie odbierze dom – surowym zamkniętym czy deweloperskim. Zanim na działce stanie drewniany szkielet, surowiec jest czterostronnie strugany i suszony komorowo, co znacznie przedłuża jego trwałość. Firmy wyspecjalizowane w budownictwie lekkim prowadzą własne tartaki, dzięki czemu kontrolują jakość drewna.

Dom na lata

Wykorzystanie starannie przygotowywanych surowców wysokiej jakości oraz nowoczesna konstrukcja sprawiają, że domy kanadyjskie zapewniają mieszkańcom optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku. Warto mieć świadomość, że doskonałe parametry zapewniają wysoką izolację termiczną, co pozytywnie przekłada się na wysokość comiesięcznych rachunków.

Dom, który zmienia się razem z Tobą

Na przestrzeni lat w naszym życiu zachodzi wiele zmian, których często nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Powiększenie się rodziny albo chęć stworzenia w domu gabinetu nie muszą wiązać się z poszukiwaniami nowego, większego lokum. Domy szkieletowe są skonstruowane w taki sposób, aby w dowolnym momencie można było je modyfikować i modernizować, dostosowując przestrzeń do życiowych potrzeb.

#dom kanadyjski #dom z drewna #dom z prefabrykatów #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie