Z czego składa się dom drewniany?

Z czego składa się dom drewniany?

Domy wznoszone techniką szkieletową cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Nowoczesne domy budowane według technologii rodem ze Skandynawii w niczym nie przypominają niewielkich chatek z bali, które zazwyczaj kojarzymy z drewnianym budownictwem. Jak wyglądają nowoczesne projekty? Z czego składa się dom szkieletowy? Sprawdź!

Budownictwo lekkie

Nowoczesne budynki szkieletowe są przystosowane do całorocznego użytku i charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami (między innymi wysoką termoizolacyjnością oraz energooszczędnością). Do budowy domów wykorzystuje się przede wszystkim prefabrykaty, czyli gotowe elementy powstałe ze specjalnego drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo. Części składowe łączone są za pomocą mocnych gwoździ pierścieniowych. Następnie szkieletowa konstrukcja uzupełniana jest OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Jedynym murowanym elementem konstrukcji jest fundament, dzięki któremu budynek jest w pełni stabilny.

Nowoczesne projekty dla najbardziej wymagających

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm wyspecjalizowanych w tak zwanym budownictwie lekkim. W katalogach czołowych firm znajdziemy szeroki wybór projektów, które po realizacji pod kątem wizualnym w niczym nie różnią się od tradycyjnych, murowanych domów. Zainteresowaniem inwestorów pragnących mieszkać wygodnie i nowocześnie cieszą się przede wszystkim parterowe domy o minimalistycznej bryle urozmaiconej wielkoformatowymi przeszkleniami. Nowoczesne rozwiązania i przemyślane układy pokoi sprawiają, że domy drewniane są wygodne i tanie w eksploatacji. Co ważne, domy drewniane można w dowolny momencie modernizować i rozbudowywać.

#dom drewniany #dom szkieletowy #dom z prefabrykatów

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie