Zbliż się do natury i zamieszkaj w domu drewnianym

Zbliż się do natury i zamieszkaj w domu drewnianym

Wybudowanie własnego domu nie było jeszcze nigdy tak proste jak dzisiaj – możemy nie tylko wynająć ekipy budowlane, ale i całkowicie oddać budowę i wykończenie domu w ręce specjalistów. Jedyne, co jest niezbędne, to pieniądze, i to niemałe. Pomimo wysokich kosztów Polacy nie rezygnują z budowania własnych domów i realizacji marze o większej przestrzeni dla siebie i bliskich. Czy można to jednak zrobić taniej?

Domy w konstrukcji szkieletowej coraz popularniejsze

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej pojawiają się w naszej przestrzeni architektonicznej coraz częściej. Wynika to przede wszystkim z ich ceny – okazuje się, że dom budowany w taki sposób może być nawet o 35% tańszy niż analogiczny dom murowany. Moda na domy szkieletowe przywędrowała do nas z północy Europy – zastosowanie drewna w budownictwie jest tam powszechne. W Polsce wzniesienie takiego domostwa zaproponuje nam wiele firm.

Proces budowy domu z drewna – najpierw wybierz projekt

Podstawą w budowie domu drewnianego jest oczywiście wybranie odpowiedniego projektu – te zaproponują nam właśnie firmy budowlane. Wśród licznych projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele z domów posiada podjazdy na samochody, a jeszcze inne – garaże. Projekty tworzone są przez doświadczonych architektów – wewnątrz znajdziemy wiele naturalnego światła i przestrzeni. Zaaranżowanie takich wnętrz to czysta przyjemność!

Jak szybko budowany jest dom drewniany?

Szybkość powstawania domu szkieletowego budzi podziw – w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany jest to 2-8 miesięcy. Możliwe jest również późniejsze wykończenie domu od wewnątrz przez specjalistów, aby móc wejść do własnego domu i po prostu w nim zamieszkać.

#dom kanadyjski #domy drewniane #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie