Znajdź dom, który stanie się Twoją ostoją

Znajdź dom, który stanie się Twoją ostoją

Wybudowanie własnego domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż kiedyś – widać to doskonale po licznych inwestycjach trwających na terenie całego kraju. Dodatkowo warto dodać, że nie musimy już tego domu wznosić własnymi rękami – decydując się na budowę domu możemy wynająć specjalne ekipy budowlane i remontowe, które wykonają wszystkie prace za nas. Możemy także kupić gotowy dom od dewelopera – tu jednak warto zwracać uwagę na ceny, które czasami są naprawdę niebotycznie wysokie.

Dom, który wybudujemy szybciej i taniej!

Czy istnieje alternatywa dla budowy domu murowanego? Dzisiaj tak – od kilku lat w Polsce coraz głośniej mówi się o domach drewnianych szkieletowych. Moda na taki rodzaj budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego jest powszechne. Domy szkieletowe buduje się znacznie szybciej i taniej, przez co są dzisiaj doskonałą alternatywą dla Polaków, którzy chcą zamieszkać we własnym domu, bez konieczności zaciągania olbrzymiego kredytu.

Dlaczego warto wybrać dom z drewna? Z pewnością atutem jest cena – ta może być niższa niż w przypadku domów murowanych nawet o 35%!  Druga istotna sprawa to czas budowy. Szacuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest po ok. 2 miesiącach, a dom w stanie deweloperskim – po 8 miesiącach. Topowi wykonawcy mogą nam również zaproponować wykończenie domu wewnątrz.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Projektu nie musimy szukać u indywidualnych architektów. Ciekawe propozycje przedstawią nam same firmy budowlane. Wśród wielu możliwości z pewnością zauważymy, że domy łączy kilka cech. Przede wszystkim posiadają one wiele przestrzeni wewnątrz, są doskonale oświetlone naturalnym światłem. Takie rozwiązania sprawiły, że domownicy poczują się naprawdę komfortowo i przytulnie we własnym domu.

#dom szkieletowy #dom z drewna #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie