Znajdź komfort w domu z drewna!

Znajdź komfort w domu z drewna!

Szukasz domu idealnego, który okaże się bezpiecznym chronieniem dla Ciebie i Twoich bliskich? Wśród licznych ofert na polskim rynku warto zwrócić uwagę na domy w konstrukcji szkieletowej. Stanowią one interesującą alternatywę dla klasycznych domów murowanych, które nie tylko budowane są latami, ale również ich koszty są zdecydowanie wyższe. Co warto wiedzieć o domach drewnianych? Ile trwa ich budowa? Skąd wziąć projekt?

Dom z drewna – znajdź idealny projekt

Obecnie zbudowanie domu drewnianego nie powinno przysporzyć żadnych problemów. W Polsce działają setki firm oferujących zaprojektowanie i wznoszenie tego typu budowli. Istotne jest to, że nie tylko nie musimy samodzielnie martwić się wynajęciem architekta, ale też możemy wybierać pośród licznych propozycji domów jednorodzinnych parterowych z możliwością zabudowania poddasza czy domów piętrowy. Domy takie odznaczają się przede wszystkim pięknymi bryłami oraz dużą ilością naturalnego światła wewnątrz. Projektanci dbają także o to, aby pomieszczenia wewnątrz domu były przestronne i ustawne.

Jak budowany jest dom z drewna?

Stosując podstawowy budulec jakim jest drewno nie ma konieczności czekania na ładną pogodę – budowę domu drewnianego możemy rozpocząć praktycznie w każdym miesiącu w roku. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Sama budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być dodany w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Najlepsi wykonawcy zaproponują nam także kompleksowe wykończenie domu wewnątrz (np. instalację schodów, malowanie, położenie paneli).

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na domy szkieletowe?

Powodem jest najczęściej ich cena (często niższe o ok. 35% od ceny analogicznego domu murowanego) oraz z powodu pasywności. Domy drewniane szkieletowe posiadają doskonałe parametry związane z odzyskiwaniem ciepła, przez co w dłuższej perspektywie czasu poczynimy spore oszczędności na ogrzewaniu.

#budowa domu #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #tanie domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie