Żyj bliżej natury – wybuduj dom z drewna

Żyj bliżej natury – wybuduj dom z drewna

Moda na życie w stylu ekologicznym nie mija i zyskuje na sile – dzisiaj już nie tylko chcemy odżywiać się ekologicznie, ale także nosić ekologiczne ubrania. Ciekawym zagadnieniem dotyczącym ekologii w naszym życiu są domy z drewna, które przebojem podbijają serca Polaków. Czy taka konstrukcja sprawdzi się w polskich warunkach klimatycznych? Czy wybudowanie domu z drewna okaże się dobrą inwestycją?

Drewno – materiał uniwersalny

Domy szkieletowe skandynawskie, zwane również drewnianymi domami całorocznymi, budowane są na podstawie drewnianego szkieletu – to on jest główną osią domu. Po wylaniu fundamentów i postawieniu szkieletu dodawane są kolejne elementy budowli: ściany, dach, okna. W przypadku budowy domów drewnianych bardzo istotne jest to, że nie ma potrzeby czekania na piękną pogodę. Domy takie jak ten można budować bez względu na porę roku. Jedynym elementem, który wymaga wyschnięcia, są fundamenty.

Skąd brać projekty domów z drewna? te znajdziemy już u samych firm budowlanych oferujących ten rodzaj domu. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe, piętrowe, domy z dodatkowymi garażami, domy z podjazdami. Możliwości jest wiele – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ważne jest także to, że projekty, tworzone przez młodych projektantów, zakładają wiele naturalnego światła wewnątrz oraz dużo przestrzeni.

W jakim czasie budowany jest dom z drewna?

Pytanie to pojawia się bardzo często – odpowiedź uzależniona jest od tego w jakim stanie dom ma być oddany w ręce właścicieli. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym okres oczekiwania to ok. 2 miesięcy. Kiedy pragniemy odebrać dom w stanie deweloperskim może to potrwać do 8 miesięcy. Dodatkowo topowi wykonawcy zaproponują nam także kompleksowe wykończenie wnętrza domu.

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom szkieletowy #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie